کالای خواب پاندا
خانه / پتو ایرانی / صادرات پتو ایرانی درجه یک به عراق

صادرات پتو ایرانی درجه یک به عراق

یکی از مهم ترین راه های ارزآوری و بهبود اوضاع اقتصادی ایران در سال های اخیر افزایش میزان صادرات پتو ایرانی درجه یک به کشور دوست و همسایه عراق است که به لحاظ ارزش پولی از ما قوی تر می باشد.

همین عامل باعث شده تا تجار زیادی برای خرید عمده پتو به دنبال شرکت هایی باشند که در زمینه ی تولید این محصول فعال هشتند و البته از قدرت تامین بالایی نیز برخوردار می باشند.

صادرات پتو ایرانی

بازار صادرات پتو به عراق

از آنجایی که عراق یک کشور جنگ زده به حساب می آید که در دوره ی جنگ های داخلی حجم زیادی از صنعت خود را از دست داده لذا برای تهیه ی لوازم مورد نیاز زندگی مردم خویش ناگزیر به وارد نمودن آن ها می باشد.

در زمینه ی واردات هر محصولی اصل بر این است که محصول از نزدیک ترین مسافت مکانی وارد شود تا هزینه های ارسال و جابه جایی به حداقل میزان خود برسد. از سوی دیگر باید محصول مورد نظر از کیفیت کافی برخوردار بوده و البته اختلاف سطح ارزش پولی نیز عامل دیگری است که خرید از یک کشور را مقرون به صرفه می نماید.

عواملی که در بالا ذکر شد را می توان مهم ترین دلایل رونق پیدا کردن بازار صادرات پتو ایرانی به کشور عراق در سال های اخیر دانست.

پتو مسافرتی و سنگین، گل برجسته یا ساده، پتو تک رنگ یا طرح دار و پتو اکرلیک یا پلی استر که در کارخانه های ایرانی تولید می شود بدون مبالغه از باکیفیت ترین انواع این محصول است که در سراسر جهان در بازار ها خرید و فروش می گردد. لذا دور از ذهن نیست که تجار عراقی برای واردات پتو به سراغ کارخانه های پتو ایرانی بیایند.

پتو صادراتی

مرکز تولید پتو صادراتی در ایران

در ایران شهر های زیادی هستند که در زمینه ی تولید و تامین پتو فعال می باشند، یکی از این شهر ها مشهد می باشد. شهر مشهد به جهت جای دادن شرکت پتو نوبافت شادیلون می تواند یکی از بزرگ ترین مراکز برای خرید عمده پتو در ایران به حساب بیاید.

شرکت پتو نوبافت شادیلون در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۳ در بازه ی زمانی بسیار کوتاهی حدود ۶ ماهه توانست با نصب دستگاه های مورد نیاز در زمینه ی تولید پتو تنوانست دوره ی آزمایشی تولید خود را آغاز نماید.

پس از این دوره که حدود ۴ ماه به طول انجامید، این کارخانه پتو به فاز دوم تولید خود یعنی تولید انبوه پتو وارد شد و توانست محصولی در بازار عرضه نماید که قابل رقابت با تولیدکنندگانی باشد که سال ها در این حوزه فعالیت داشته اند.

شرکت پتو نوبافت شادیلون

شهر بعدی در ایران که می تواند به عنوان مرکز فروش پتو معرفی شود اصفهان است. این شهر با وجود کارخانه های بزرگی همچون: پتو شکوفه، پتو گلریس، پتو گلبافت، پتو صالحان، پتو زهره، پتو طاهر، پتو پرنیا، پتو نرمینه بافت، پتو لاله مهرگان، پتو نیکو باف که همگی از به نام های بازار پتو به حساب می آیند، توانسته بهترین مرکز برای تامین سفارش های صادراتی به حساب بیاید.

به همین جهت نیز هست که تجاری که به دنبال تامین سفارش عمده پتو هستند به یکی از این دو شهر مراجعه می نمایند یا به عبارتی عمده ی خرید پتو برای صادرات از این دو شهر انجام می شود.

بهترین برند پتو

بهترین برند پتو برای صادرات به عراق

برای انتخاب بهترین برند جهت تامین سفارشات صادراتی پتو لازم است شما در گام نخست معلوم نمایید که چه نوع پتویی را مدنظر دارید. به عنوان مثال پتو مسافرتی می خواهید یا پتو سنگین.

برای آشنایی بیشتر شما را با انواع پتو اشنا می نماییم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

انواع پتو ایرانی

انواع پتو ایرانی

پتو هایی که در ایران تولید می شود را غالبا می توان در این این دسته بندی ها قرار داد:

 • پتو مسافرتی
 • پتو سنگین

همانطور که از اسم آن ها بر میاید پتو مسافرتی به پتو هایی گفته می شود که در وزن کمتر تولید می شود تا بتوان به سادگی آن را جا به جا کرد. این سبک پتو ها معمولا به سه فرم کلی در بازار خرید و فروش می شود:

 1. پتو چهارخانه
 2. پتو حوله ای
 3. پتو ژله ای

پتو چهارخانه

پتو های چهارخانه از نخ هایی تولید شده اند که ارزان تر از سایر انواع بوده لذا قیمت نهایی پتو نیز در این نوع از سایر گونه ها کمتر است. همچنین این سبک پتو مسافرتی ها بسیار سبک بوده و تنوع رنگی بالایی نیز دارد ولی در برخی مواقع ممکن است فرد نسبت به نخ استفاده دشه در هنگام بافت این نوع پتو حساسیت داشته و احساس خارش بر روی پوستش نماید.

پتو حوله ای

سری دوم پتو های مسافرتی پتو حوله ای است که از پتو های دسته اول لطیف تر است اما باز هم اگر مقیاس مقایسه لطافت باشد در رقابت با پتو های ژله ای بازنده خواهد شد. البته به لحاظ قیمتی پتو ژله ای گرانتر از پتو های حوله ای می باشد.

پتو ژله ای

معمولا سفارشات مربوط به صادرات پتو مسافرتی از هر سه نوع این محصول درخواست داده می شود زیرا هر یک برای کاربرد خاصی مناسب هستند.

انواع پتو سنگین برحسب جنس

اما در مورد پتو های سنگین ایرانی، این سبک پتو ها به پند فرم قابل دسته بندی می باشند که در ادامه با ان ها اشنا می شویم، دسته بندی اول بر اساس جنس پتو ها انجام می شود:

 1. پتو راشل
 2. پتو نمدی

پتو های راشل

پتو های راشل همان پتو های نرم و لطیفی هستند که امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند اما پتو ها نمدی که پتو سربازی ها و پتو مینک به این دسته مربوط می شوند معمولا برای شرایطی استفاده می شوند که هوا بسیار سرد باشد و البته قرار بر خرید پتو ارزان قیمت داشته باشیم.

پتو نمدی

در مواردی که پرز های پتو نمدی با دستگاه های خاصی بیرون کشیده می شوند و ما پتوی نمدی پرزداری داریم در واقع پتو مینک داریم که به مراتب قیمتش از قیمت پتو راشل پایین تر می باشد.

پتو مینک

در واقع می توان شهر اصفهان را بزرگترین مرکز تولید انواع پتو نمدی و پتو مینک در کشور دانست که این محصول را طرح ها و رنگ های مختلف عرضه می نماید. پر فروش ترین طرح های پتو مینک عبارتند از: پتو طرح ببر یا پتو پلنگی، پتو طرح گل، پتو طرح قالیچه.

دسته بندی پتو بر حسب رنگ

دسته بندی دوم که در آن رنگ و طرح پتو ها مدنظر است به این ترتیب می باشد:

 1. پتو تک رنگ
 2. پتو طرح دار

پتو تک رنگ

همانطور که از نام های مطرح شده قابل حدس است، به پتو هایی که در یک رنگ یک دست تولید شده باشد پتو تک رنگ گفته می شود که معمولا شرکت ها این سبک پتو ها را در تنوع رنگی بالا تولید می نمایند تا بتوانند به نیاز هر سلیقه ای پاسخ گفته باشند.

پتو طرح دار

پتو طرح دار نیز با توجه به سلیقه طراح هر کارخانه پتو متفاوت می باشد، اگر برای صادرات پتو ایرانی به دنبال طرح خاصی هستید ابتدا باید به کاتالوگ تولیدات کارخانه های مختلف نگاهی بی اندازید تا بتوانید طرح مدنظر خود را انتخاب نمایید.

اما توجه داشته باشید معمولا شرکت ها از فروش پتو طرح دار در یک طرح خاص خودداری می نمایند و محصول را به صورت کارتنی عرضه می کنند در این حالت شما در یک کارتن بسته به نظر کارخانه تمامی طرح های موجود از آن پتو را خواهید داشت.

دسته بندی پتو بر حسب ظاهر

دسته بندی پتو بر حسب ظاهر

دسته بندی بعدی که در زمان خرید عمده برای صادرات پتو ایرانی باید با ان آشنا باشید این مورد است:

 1. پتو گل برجسته
 2. پتو ساده

این نوع دسته بندی که به ظاهر و سطح پتو مربوط می شود نشانگر ان است که آیا سطح پتو صاف است یا به وسیله ی دستگاه های خاصی پرداخت شده و طرح هایی در آن به صورت پستی و بلندی مشاهده می شود.

سایز پتو

دسته بندی پتو بر حسب سایز

آخرین نوع دسته بندی که تجار فعال در زمینه ی صادرات پتو ایرانی باید از ان آگاهی داشته باشند دسته بندی مربوط به سایز پتو ها می باشد:

 1. پتو یک نفره
 2. پتو دو نفره
 3. پتو نوجوان
 4. پتو نوزاد

پتو نوزاد

در این تقیسم بندی شرکت های مختلف پتو ها را در سایز های مختلف تولید می نمایند و سایز استانداردی برای این نمونه ها تعریف نشده است ولی به صورت کلی معمولا ابعاد این پتو ها به این ترتیب می باشد:

 1. پتو یک نفره: ۱۶۰ در ۲۲۰ سانتی متر
 2. پتو دو نفره: ۲۰۰ در ۲۲۰ سانتی متر
 3. پتو نوجوان: ۱۱۰ در ۱۵۰ سانتی متر
 4. پتو نوزاد: ۸۰ در ۱۱۰ سانتی متر

ولی باز هم تاکید می کنیم به خاطر داشته باشید این ابعاد حدودی بوده و شرکت های مختلف پایبندی خاصی به آن ندارند. پس اگر در جایی ابعاد را متفاوت دیدید تعجب نکنید.

فقط توجه نمایید که در زمان دریافت سفارش برای تامین و صادرات پتو ایرانی لازم است از خریدار خود ابعادی که مدنظر دارد را نیز جویا شوید.

خریداران پتو ایرانی

خریداران پتو ایرانی در عراق

تجار عراقی با توجه به کیفیت محصول و سابقه ی درخشان کارخانه های پتو بافی در ایران معمولا برای تهیه پتو مورد نیاز مردم کشورشان از پتو های ایرانی استفاده می نمایند.

آن ها که معمولا کارگزارانی در ایران دارند از طریق ان ها اقدا به خرید عمده پتو نموده و آن را از طریق مرز های مشترک خاکی وارد می نمایند. فاصله مکانی نزدیک دو کشور ایران و عراق باعث شده تا هزینه های حمل برای محموله های صادراتی بین دو کشور بسیار ناچیز باشد و همین امر نیز خرید پتو تجار خارجی از تولیدکنندگان ایرانی را توجیه می نماید.

برخی از این تجار علاوه بر پتو محصولاتی همچون بالش، تشک، روبالشی، ملحفه و روتختی را نیز از ایران وارد می نمایند.

صادرکنندگان پتو

صادرکنندگان پتو و تشک به عراق

یکی از مهم ترین اهداف صادرکنندگان پتو و تشک تولید ایران به کشور های دیگر همچون عراق این است که بتوانند با ورود ارز مانع از حرکت باز ایستادن چرخ های اقتصادی کشور گردند.

این در واقع همان راهکاریست که کارشناسان برای نجات از وضعیت اقتصادی کنونی پیشنهاد می نمایند و به زمان عامیانه ان را اینگونه بیان می کنند:

پول رو باید به دلار در اورد و به ریال خرج کرد.

بازار صادرات پتو

از آنجایی که ارزش هر دلار چندین برابر ارزش پول ملی ما است لذا با این شیوه می توان سرمایه ی زیادی کسب نمود. این سرمایه های خارجی می تواند باعث گردد کارخانه های تولیدی ما پویا بماند و به این ترتیب افراد زیادی کار و منبع درآمد داشته باشند.

لذا دولت تا جایی که در توان داشته باشد می کوشد تا از فعالان در زمینه ی صادرات پتو ایرانی حمایت نماید و باعث شود ان ها با دلگرمی بیشتری به این کار بپردازند. یکی از این حمایت ها که از سوی دولت انجام می شود آسان سازی مراحل ارسال و تشریفات گمرکی مربوط به این محصول است که باعث شده صادرات پتو ایرانی نسبت به برخی کالا های دیگر راحت تر انجام شود.

مرکز صادرات پتو

مرکز صادرات انواع پتو به عراق

اگر شما نیز جز افرادی هستید که به تازگی به بازار صادرات پتو ایرانی علاقه مند شده اید و به دنبال مرکز بازرگانی مورد اعتمادی برای تامین و ارسال محموله خود هستید می توانید به بازرگانی پاندا خواب مراجعه نمایید.

بازرگانی پاندا خواب چند سالیست افتخار این امر را دارد که در زمینه ی معرفی تولیدات ایرانی در حوزه ی انواع کالای خواب فعال می باشد. این مجموعه به سبب عملکرد خوبی که داشته توانسته اعتماد کارخانه های زیادی را جلب نماید و به عنوان مدیر فروش اینترنتی این برند ها اقدام به یافتن مشتریان و خریداران جدید کند.

یکی از کشور هایی که بازرگانی پاندا خواب با تمرکز بر روی آن توانسته حجم زیادی پتو ایرانی را به آن مقصد صادر نماید کشور دوست و همسایه ما عراق می باشد.

خرید اینترنتی پتو

از جمله مزایای تامین پتو توسط این گروه آن است که پتو ها با ارزان ترین قیمت ممکن و به صورت مستقیم از درب کارخانه ارسال می شود که تا حدود زیادی باعث کاهش هزینه ها می گردد.

از سوی دیگر تجربه ی بالای مدیران فروش این مجموعه در زمینه ی صادرات پتو ایرانی باعث شده تا آن ها بتوانند بهترین مشاوران جهت راهنمایی شما در زمینه ی مراحل ارسال و نیز انتخاب نوع پتو باشند.

جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید همچنین می توانید با ثبت انلاین سفارش خود آن را با کمترین هزینه ممکن در کوتاه ترین زمان در هر جایی که تمایل داشته باشید دریافت نمایید.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی پاندا خواب
راه های ارتباطی:
مدیر فروش: سیده زینب هدایتی
شماره موبایل: 09195438808

مطلب پیشنهادی

پتو مسافرتی نرمینه بافت

خرید پتو مسافرتی نرمینه بافت ایرانی

پتو مسافرتی نرمینه بافت با نام سروین هم می تواند یک پیشنهاد ویژه، از مارک …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید